ostatní

Akvaparky v Turecku

Hotely s dostatkem zábavy

Na tureckém pobřeží si turisté, kteří si Turecko zvolili coby destinaci, kde prožijí svou letní dovolenou u moře, mohou vybírat z široké a dostatečně pestré nabídky ubytování. Velmi často s katalozích cestovních kanceláří, specializujících se na Turecko, střetávají s hotelovými komplexy, které mají jako součást svého areálu dokonce i menší akvaparky. Ovšem v některých případech jde dokonce o rozsáhlé vodní zábavní parky. Ty největší hotelové akvaparky dokonce bez problémů snesou srovnání s vodními zábavními parky v České republice.

O zábavu těch nejmenších je postaráno

Nezáleží však ani tak moc na tom, jak je který akvapark u hotelu velký. Důležité je, že v každém z nich si lze užít spoustu zábavy. Obvykle mají hoteloví hosté k dispozici nejrůznější bazény, bazénky, skluzavky, tobogány a podobné. Některé z hotelů v tureckých letoviscích však nabízejí svým hostům už i umělé řeky! Velkou výhodou ubytování v takovém hotelu je, že malé děti (ovšem v mnoha případech se to týká i jejich dospělého doprovodu) si na dovolené v Turecku užijí dostatek zábavy a přitom nemusejí opouštět areál svého hotelu a nikam složitě cestovat. Navíc není potřeba vynakládat na tuto typicky letní dovolenkovou zábavu další peníze.

Co si ale počít, pokud malé hotelové akvaparky k uspokojení požadavků a přání svých hostů, toužících po zábavě, nedostačují? Co mohou návštěvníci hotelů v takové destinaci, jakou je třeba Turecko, dělat, pokud si přejí větší množství vodních atrakcí než jim nabízí hotelový akvapark? V takovém případě je obvykle potřeba přeci jen sáhnout znovu do peněženky a vydat se mimo hotelový areál. Zájemci o intenzivnější zábavu a adrenalin se tak budou muset vypravit do některého z velkých specializovaných akvaparků. Ty jsou často situovány v blízkém, ale někdy i o něco více vzdáleném okolí hotelů. Podél pobřeží Turecka už bylo v minulosti postaveno akvaparků hned několik. Větší a rozlehlejší vodní zábavní parky jdou navíc v poskytování svých služeb ještě dále než pouze zprostředkování dobré zábavy ve svém areálu. Svým návštěvníkům často nabízejí svozy z konkrétních letovisek zcela bezplatně (resp. v rámci vstupného).

Široká nabídka

A že byly akvaparky a další zábavní parky pro děti i dospělé postaveny po celém Turecku ve skutečně požehnané mmnožství! Podle abecedy se nacházejí v blízkosti Alanyie 2, v Antalyi 3, v Bodrumu 2, u Fethyie 2, v Istanbulu 1, Izmir má dokonce 5, Kemer má 2, v Marmarisu 2 a v Side 3.

Atrakce

Při návštěvě každého zábavního parku si jejich hosté užijí adrenalin na spoustě nejrůznějších atrakcí. K těm nejoblíbenějším patří strmé skluzavky a dlouhé tobogány. Milovníci vzrušení a adrenalinu si dokonale užijí na takových počinech, jako je šílené kamikaze nebo twister, jehož délka přesahuje úctyhodných 40 metrů. Na nejmenší tady pak čekají pestrobarevné klouzačky a brouzdaliště, plné prolézaček nejrůznějších podob a tvarů. Takže i pro děti dostane dovolená v Turecku návštěvou takového akvaparku zajímavý náboj.

Delfinária a mořská akvária

Některé vodní zábavní parky mají také delfinária a další podobná mořská akvária. V nich se mohou jejich návštěvníci podívat na zajímavá a poutavá představení delfínů a dalších mořských savců. To vše samozřejmě bez nutnosti absolvovat ponor pod mořskou hladinu. Turecko je tak skvělou destinací z pohledu možnosti nahlédnout do tajů podmořského života v oblasti Středozemního moře. Ti odvážnější si v některých delfináriích dokonce mohou s delfíny zaplavat. Takový zážitek, jako je plavání s delfíny, pak návštěvníci obvykle považují za jeden z nejhezčích momentů, který jim dovolená u moře, strávená v tak populární dovolenkové zemi, jakou je Turecko, umožnila.

Ceny za vstup

Vstupné, které turecké vodní zábavní parky vyžadují, se různí. Dospělí většinou platí cca. 35 EUR. Děti od 7 do 12 let zaplatí za vstup cca. 25 EUR. Ti nejmenší, tedy děti do 7 let věku, platí za vstup obvykle kolem 20 EUR. Je pravdou, že vstupné do tureckých akvaparků je celkem vysoké. Za tuto částku ale zase prožijí návštěvníci akvaparku celý den v příjemném prostředí a užijí si spoustu zábavy. Navíc bývá v ceně zahrnuta i malá svačina.