Akvaparky v Turecku

Na tureckém území se turisté, kteří si Turecko zvolili coby destinaci, kde prožijí svou letní dovolenou u moře, velmi často střetávají s hotelovými komplexy, které mají jako součást svého areálu menší akvaparky. V některých případech pak jde o poměrně rozsáhlé zábavní parky.

Nezáleží však ani tak moc na tom, jak je který akvapark u hotelu velký. Důležité je, že v každém z nich si lze užít spoustu zábavy na skluzavkách a tobogánech. Některé z hotelů v tureckých letoviscích však nabízejí svým hostům už i umělé řeky! Bonusem je, že malé děti (ovšem v mnoha případech se to týká i jejich dospělého doprovodu) si na dovolené v Turecku užijí dostatek zábavy a není nutné vynakládat na typicky letní dovolenkovou zábavu další peníze.

Co si ale počít, pokud malé hotelové akvaparky k uspokojení požadavků a přání hostů, toužících po zábavě, nedostačuje a návštěvníci hotelů v takové destinaci, jakou je Turecko, si přejí větší množství vodních atrakcí? V tom případě je obvykle potřeba přeci jenom sáhnout znovu do peněženky a vypravit se do některého z akvaparků v blízkém či o něco více vzdáleném okolí. Podél pobřeží Turecka jich bylo postaveno hned několik. Rozlehlejší vodní zábavní parky jdou v poskytování svých služeb ještě dále a návštěvníkům nabízejí i svozy z konkrétních letovisek bezplatně.

A že byly akvaparky a další zábavní parky pro děti i dospělé postaveny po celém Turecku ve skutečně požehnané mmnožství! Podle abecedy se nacházejí v blízkosti Alanyie 2, v Antalyi 3, v Bodrumu 2, u Fethyie 2, v Istanbulu 1, Izmir má dokonce 5, Kemer má 2, v Marmarisu 2 a v Side 3.

Při návštěvě každého zábavního parku si jejich hosté užijí adrenalin na strmých skluzavkách, dlouhých tobogánech nebo na šíleném kamikaze a twisteru s délkou 40 metrů. Na nejmenší tady čekají pestrobarevné klouzačky a brouzdaliště plné prolézaček, takže i pro ně bude mít dovolená v Turecku zajímavý náboj.

Některé vodní zábavní parky mají také delfinária a další mořská akvária, kde je možné podívat se na představení delfínů a dalších mořských savců a bez nutnosti absolvovat ponor pod mořskou hladinu. Turecko je tak skvělou destinací z pohledu možností nahlédnutí do tajů podmořského života ve Středozemním. Ti odvážnější si mohou s delfíny dokonce zaplavat. Tento zážitek pak návštěvníci obvykle považují za jeden z nejhezčích momentů, který jim dovolená u moře, strávená v tak populární dovolenkové zemi, jakou je Turecko, umožnila.

Vstupné, které turecké vodní zábavní parky vyžadují, se různí. Dospělí většinou platí cca. 35 EUR, děti od 7 do 12 let cca. 25 EUR a ti nejmenší jedinci kolem 20 EUR. Je fakt, že vstupné je celkem vysoké, ale za tuto částku zase prožijí hosté v akvaparku celý den a v ceně je též malá svačina.