Luxusní letovisko Belek

V samém srdci Turecké riviéry se nalézá příjemná a turisty velmi oblíbené letovisko Belek. Nachází se na pobřeží Středozemního moře a místní hotely jsou známy jako jedny z nejlepších pobřežních resortů v celém Turecku, které dokáží vykouzlit skvělou letní dovolenou v maximálním komfortu. V letovisku Belek byly teprve nedávno postaveny moderní komplexy hotelů, které se z velké části honosí 4 až 5 hvězdičkami. Od rušné Antalye je vzdálen pouhých 30 kilometrů.

Okolo střediska Belek je v provozu hned 6 vyhlášených golfových hřišť. To je důvodem, proč si Belek tak často volí při své cestě do Turecka hlavně zkušení golfoví hráči, kteří si i o své dovolené chtějí dopřávat svou oblíbenou hru. Všechna hřiště jsou zasazena do velmi příjemného prostředí a turisté, kteří se nechtějí v čase volna a odpočinku pouze válet na břehu moře a lenošit pod slunečníkem, tady mohou strávit příjemnou dovolenou plnou sportovních a hlavně golfových aktivit.

V Beleku se nachází opravdu dlouhé písčité pláže, které jsou orientované jižním směrem a na kterých je možné si v průběhu dovolené v Turecku vždy najít nějaké to soukromé místečko ke slunění. Nejdelší z beleckých pláží dosahuje délky neuvěřitelných 16 kilometrů, má nádherný povrch z bílého písku a patří k jedněm z nejčistších a nejhezčích pláží v celém Turecku.

Dokonalou čistotu místních pláží si oblíbily i středomořské želvy, které se sem každým rokem vrací klást do písku svá vajíčka. Kvůli hnízdícím želvám se však v některých úsecích beleckých pláží musí dodržovat přísná pravidla. Vstup do moře je pozvolný a tak si v Beleku mohou na dovolené užívat zdejšího moře dosytosti i ti nejmenší cestovatelé. Pokud někoho začne trochu nudit slunění se pod středomořským sluncem, může vyzkoušet jeden z mnoha vodních sportů, jako je například parasailing, jízda na banánu, šlapadla, loďky či vodní skútr.

V centru starého Beleku mohou turisté na dovolené poznávat a obdivovat starobylé antické hradby a známou Hadriánovu bránu. Během letní sezóny směřuje hodně návštěvníků nejen ze samotného Beleku do nedalekého Aspendosu, který nabízí mnohá hudební vystoupení či divadelní hru v nejméně poškozeném římském amfiteátru na světě. Jen 15 kilometrů od letoviska Belek je možné ještě navštívit pozůstatky starověkého města Perge.

I když je možné dovolenou v Beleku strávit luxusním způsobem, finančně nevyjde (nebo spíše nemusí vyjít) ani tak draho, jako na jiných místech v Turecku. Svůj čas dovolené tráví návštěvníci většinou v luxusních hotelech, obklopeni celou řadou nejrůznějších hotelových bazénů, čistým azurově modrým mořem, na krásných bílých plážích a v zálivu paprsků ostrého tureckého slunce.