letoviska

Kemer

Kemer je to pravé místo pro letní dovolenou

Kemer se nachází u Středozemního moře v jižním Turecku. Je součástí známé turistické oblasti s názvem Turecké riviéra. Do Antalye, na jejímž letišti nejčastěji přistávají letadla s turisty, mířící mi na dovolenou právě do této části Turecka, je to odtud asi 40 kilometrů. Kemer je situován v západní části Antalského zálivu, vklíněn mezi průzračně čisté Středozemní moře a hory, vypínající se k nebi podél jeho západního okraje.

Letovisko Kemer nabízí svým návštěvníkům křišťálově čisté vody, písečné a oblázkové pláže a malebné horské scenérie. Je zde k dispozici spousta nejrůznějších aktivit, které návštěvníky zabaví na dlouhé hodiny. K těm nejpopulárnějším patří samozřejmě koupání, opalování a další volnočasové činnosti včetně nejrůznějších vodních sportů, golfu a pěší turistiky. S přicházejícím večerem pak Kemer začíná žít rozmanitým nočním životem.

Toto populární středomořské letovisko na jihu Turecka může zkrátka nabídnout každému něco. Pokud tedy hledáte odpočinkovou dovolenou na pláži se spoustou aktivit, které vás budou bavit, Kemer je pro vás ideální letní destinací.

V Kemeru je vždy co dělat

Městečko Kemer toho svým návštěvníkům nabízí během jejich zasloužené dovolené skutečně mnoho. Ať už se chcete koupat, opalovat, chodit na procházky nebo se jen toulat a prozkoumávat město, turecký Kemer vás v žádném případě nebude nudit.

Letovisko je ideálním místem pro dovolenou všech aktivních jedinců. Líbit se to bude každému, kdo nechce celý den jen lenošit na pláži, ale rád se o své dovolené věnuje i dalším aktivitám. Kemer nabízí nejen hromadu míst ke koupání a opalování, ale i třeba k procházkám. Kupříkladu se nabízí spousta příležitostí k prozkoumání samotného města.

Jedním z oblíbených výletních cílů turistů, trávící svou dovolenou v Kemeru, je starobylé město Faselis. Pokud si o své dovolené uděláte čas, rozhodně stojí za návštěvu. Jedinci, kteří naopak mají rádi společenský život, mohou kdykoliv navštívit některou z místních restaurací či bar. V Kemeru je tedy takřka zaručeno, že se tu během pobytu nikdo nebude nudit.

Kombinaci relaxace a vzrušení

Pokud hledáte místo ke strávení příjemné dovolené, kde se bude snoubit relaxace a vzrušení, pak je Kemer tím správným místem. Toto půvabné letovisko na pobřeží Středozemního moře v jižním Turecku je kombinací krásných pláží, bujných lesů a hor, vzbuzujících úctu. V Kemeru vám nikdy nedojdou možnosti něco zábavného a příjemného dělat. Věnovat se tu dá celé řadě aktivit včetně golfu, pěší turistiky či cyklistiky.

Kromě výše uvedeného se může Kemer pyšnit rušným nočním životem. O skvělou zábavu se postarají místní bary, kluby a diskotéky. V nich se můžete bavit až do pozdních ranních hodin. Pokud tedy toužíte po nezapomenutelném zážitku z dovolené, určitě zvažte navštívit právě turecký Kemer.

Pláže a koupání v Kemeru

Kemer je mezi turisty velmi dobře znám díky svým krásným plážím a skvělým možnostem ke koupání. Průzračné tyrkysové vody Středozemního moře jsou ideální k pobytu ve vodě. Návštěvníci kemerských pláží mají možnost zapůjčit si lehátka a slunečníky. V provozu jsou tu i plážové restaurace a kavárny. Koupající se turisté to tak do nich mají z pláže obvykle jen pár kroků.

Oblázkovo – písčité pláže

Oblázkovo – písčité pláže Kemeru jsou hlavním lákadlem pro turisty, cestující na dovolenou do Kemeru či jeho blízkého okolí. Měkký, bílý písek a čistá mořská voda vytváří perfektní kombinaci k prožití příjemného dne na břehu moře. A množství oblázků nabízí něco trochu jiného než průměrná písečná pláž. Na pláže se pohodlně dostanete krátkou procházkou z centra města. 

Možnosti ubytování

Kemer nabízí široké možnosti ubytování. Od luxusních resortů až po finančně příznivé penziony. Pokud hledáte luxusní pobyt, máte na výběr z mnoha 5-hvězdičkových resortů. K těm nejpopulárnějším patří Rixos Tekirova a Crystal Sunrise Queen Luxury Resort. Tyto komplexy nabízejí svým hostům oblíbené balíčky all-inclusive, zahrnující též přístup do bazénů, na lázeňské procedury a do restaurací.

Pokud naopak hledáte něco finančně dostupnějšího, k dispozici tady také spousta penzionů a apartmánů. Mnoho z těchto ubytovacích kapacit se nachází v těsné blízkosti pláže a nabízí pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Mezi oblíbené možnosti ubytování pro turisty, hlídající si rozpočet, patří kupříkladu Ark Guesthouse nebo Aile Pension.

Bez ohledu na vaše finanční možnosti nabízí Kemer ubytování, které bude vyhovovat právě vašim potřebám. Se svými krásnými plážemi a rušným nočním životem je Kemer takřka ideální destinací pro letní dovolenou.

Místní i mezinárodní kuchyně

Letovisko nabízí širokou škálu restaurací, které uspokojí i ty nejzmlsanější chuťové pohárky. Od tradičních tureckých jídel až po mezinárodní kuchyni, je tu něco pro každého. Místní tradiční restaurace se nejčastěji nacházejí ve starém městě. Moderní mezinárodní fast-foodové řetězce lze naopak najít v novějších částech města.

Mezi nejoblíbenější restaurace v Kemeru patří La Casita, která podává mexické jídlo. Značné popularitě se těší i Il Baccio, vyhlášená italská restaurace. Asiyan je zase typickou tureckou restaurací se zahradou. Podél pobřeží Kemeru je též k nalezení několik restaurací, servírujících oblíbené mořské plody.

Výlety do pohoří Taurus

Pohoří Taurus, jež se zvedá jen několik kilometrů od centra městečka, nabízí nepřeberné množství aktivit pro návštěvníky, kteří chtějí uniknout letnímu horku. Turistika a kempování jsou tu oblíbené hlavně mezi milovníky přírody. Pohoří Taurus je také místem s několika zajímavými historickými památkami včetně starověkého města Termessos. Návštěvníci tu mohou prozkoumat ruiny tohoto kdysi mocného města, které se nachází v malebném prostředí vysoko v horách. 

I mimo hlavní sezónu je co dělat

Během letních měsíců se Kemer řadí k nejrušnějším prázdninovým střediskům v celém Turecku. To ale neznamená, že v době, kdy sem nemíří každý den spousty nových návštěvníků, by neměl co nabídnout. Městečko totiž stojí za návštěvu i mimo hlavní turistickou sezónu. V Kemeru je totiž spousta věcí, které tady můžete dělat po celý rok. Město má atraktivní přístav a řadu obchodů, barů a restaurací. Můžete také podnikat výlety do okolní přírody, kde na své prozkoumání čekají nejen nádherné pláže, ale třeba i ruiny starobylých staveb.