letoviska

Luxusní letovisko Belek

Vysoký standard

V samém srdci Turecké riviéry se nalézá příjemné a turisty velmi oblíbené letovisko Belek. Je k nalezení na pobřeží Středozemního moře mezi městy Alanya a Side. Hotely v Beleku jsou známy jako jedny z nejlepších a nejlépe vybavených pobřežních turistických resortů v celém Turecku. Nejen hotelové komplexy, ale i další ubytovací zařízení v Beleku dokáží vykouzlit skvělou letní dovolenou v maximálním komfortu a uspokojit všechna přání svých hostů.

Moderní letovisko

V letovisku Belek byly zdejší moderní hotely, apartmány a další kapacity postaveny a uvedeny do provozu teprve nedávno. Belek se totiž začal turisticky rozvíjet až teprve na konci 70. let minulého století. Značná část hotelů v Beleku se může pyšnit 4 až 5 hvězdičkami. Od rušné Antalye je Belek vzdálen pouhých 30 kilometrů směrem na východ. Do Side je to z Beleku též asi 30 kilometrů, ovšem na opačnou stranu.

Golfový region

Okolo střediska Belek je v provozu hned 6 vyhlášených golfových hřišť. To je důvodem, proč si Belek tak často volí při své cestě do Turecka hlavně zkušení golfoví hráči. Ti si budou moci o své dovolené užívat nejen průzračně čistého moře a zdejších dlouhých písečných pláží, ale dopřávat si i svou oblíbenou hru. Všechna hřiště v Beleku jsou vkusně a nenásilně zasazena do velice příjemného prostředí se spoustou zeleně. A tak turisté, kteří se nechtějí v čase volna a odpočinku pouze válet na břehu moře a lenošit pod slunečníkem, mohou v Beleku strávit příjemnou dovolenou, plnou sportovních (a hlavně golfových) aktivit.

Pláže

V Beleku se nachází opravdu dlouhé písčité pláže. Ty jsou vesměs orientovány žádoucím jižním směrem. Proto je na beleckých plážích možno si v průběhu dovolené v Turecku vždy najít nějaké to soukromé místečko ke slunění. A to dokonce i uprostřed hlavní turistické sezóny. Nejdelší z pláží v oblasti letoviska Belek dosahuje délky těžko uvěřitelných 16 kilometrů. Tato pláž má nádherný povrch z jemného bílého písku a patří k vůbec nejčistším a samozřejmě též nejhezčím plážím v celém Turecku.

Želvy

Dokonalou čistotu beleckých pláží si oblíbily i středomořské želvy. Ty se sem každým rokem vrací klást do písku svá vajíčka. Kvůli hnízdícím želvám se však v některých úsecích pláží buď přímo v městečku Belek, nebo jeho blízkém okolí, musí dodržovat přísná pravidla.

Rodinná dovolená

Vstup do moře z beleckých pláží je pozvolný. A tak si v Beleku mohou na dovolené užívat zdejšího moře dosytosti i ti nejmenší cestovatelé. A pokud třeba někoho začne trochu nudit slunění se pod středomořským sluncem, má tu možnost vyzkoušet jeden z mnoha vodních sportů. K těm nejpopulárnějším patří kupříkladu parasailing, jízda na banánu taženém motorovým člunem, šlapadla, loďky či vodní skútr.

Historické památky

V centru starého Beleku mohou turisté na dovolené poznávat a obdivovat například dobře zachovalé starobylé antické hradby. Ke všeobecně známým architektonickým památkám v regionu Belek patří turisty hojně navštěvovaná Hadriánova brána. Během letní sezóny směřuje spousta návštěvníků z různých koutů světa nejen z hotelů v samotném Beleku, ale i ze vzdálenějších míst, do nedalekého Aspendu. Aspendos se totiž může pochlubit světovým unikátem. Zájemcům nabízí hudební vystoupení či divadelní hru v nejméně poškozeném římském amfiteátru na světě! V okruhu do 20 kilometrů od letoviska Belek je možné navštívit i další antické památky. K nejnavštěvovanějším lokalitám patří ruiny starověkého města Perge.

Komfortní ubytování

I když je možné dovolenou v Beleku strávit v luxusních ubytovacích zařízeních s veškerým komfortem, finančně nevyjde (nebo spíše nemusí vyjít) ani tak draho. Turisté tady za ubytování a další služby, spojené s turistikou a cestováním, platí víceméně stejně jako na jiných místech v Turecku. Svůj čas dovolené v Beleku tráví jeho návštěvníci většinou v luxusních hotelích. V jejich areálech jsou často obklopeni celou řadou nejrůznějších hotelových bazénů a čisté, azurově modré moře, mají hned u hotelu. Pak si mohou volit, zda den budou trávit na krásných bílých plážích v zálivu paprsků ostrého tureckého slunce, nebo se budou povalovat pod slunečníkem u hotelového bazénu.